Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Milinkovic: Duam fitoren me Skëndërbeun; Daja: Objektivi ynë, Superliga

Java e katërt e Superligës kulmon me përballjen më të rëndësishme mes Kukësit dhe Skëndërbeut. Veri-lindorët kampionë në fuqi ndajnë kreun me skuadrën korçare, me nga 7 pikë, ndërkohë që do të përpiqen të shfrytëzojnë edhe lodhjen e ekipit të Skëndërbeut, që aktualisht luan edhe në fazën e grupeve të Europa League.

Mlladen Milinkoviç, trajner i Kukësit, tha: “Vërtet është shumë i gjatë kampionati, por kjo është një ndeshje si një finale. Sigurisht, Skënderbeu mund të ndjejë lodhje nga ndeshja në Europa League, por nuk besoj se do të ndikojë tek kjo ndeshje e kampionatit, pasi ka shumë lojtarë. Megjithatë, ne na duhet fitorja dhe vetëm ajo na kënaq si ne dhe tifozët që do të rikthehen këtë ndeshje”.

Ndërkohë, ende pa kaluar entuziazmi i pikës së parë të marrë në fazën e grupeve në Europa League, Ilir Daja në prononcimin e tij për Top Channel, tregoi se nuk ka kohë për të festuar. “Ka qenë një javë intensive, pasi brenda saj na u desh të luanim me Partizanin, në Europa League dhe ditën e hënë me Kukësin, që është një ndeshje shumë e rëndësishme për ne. Për këtë arsye do t’i kthehemi punës që nesër sepse dihet që objektivi ynë sezonal është titulli kampion dhe në Kukës na pret një ndeshje e vështirë”, deklaroi Daja.

Sa i përket gjendjes së skuadrës së Kukësit, trajneri Milinkoviç thekson rikthimin në formacion të portierit Koliçi dhe Hallaçit dhe lë në dyshim Bakajn dhe Shametin, të cilët janë të dëmtuar. Ndërkohë, për Skëndërbeun mungon Gavazaj i dëmtuar në ndeshjen me Young Boys, ndërkohë që do të rikthehet me shumë mundësi Radas dhe Osmani.

Ndeshja mes Kukësit dhe Skëndërbeut do të luhet ditën e hënë në orën 14:00, në stadiumin “Zeqir Ymeri” dhe do të transmetohet live në Supersport 3.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...