Kategoria Superiore

Milinkovic paralajmëron dorëheqjen: Do flas me presidentin Gjici

Duhet të ishte ndeshja që Kukësi mund t’i afrohej disi Skënderbeut në renditje por rezultoi sfida në të cilën kampionët në fuqi humbën akoma më shumë terren ndaj korçarëve. Sipas trajnerit Mladen Milinkovic gabimet në mbrojtje po penalizojnë ndjeshëm skuadrën e tij.

“Fatëkeqësisht themi javë pas jave se mund t’i afrohemi Skënderbeut në renditje por ne në vend që të afrohemi po distancohemi më tepër. E filluam mirë ndeshjen, kaluam në avantazh por u penalizuam nga dy gabime të cilat janë gabime që nuk mund të bëhen.  Edhe në pjesën e dytë e filluam mirë, në minutat e para kishim dy raste të pastra me Shtubinën dhe Aliyev, goditëm shtyllën gjithashtu me Gurin, por ky është futbolli”.

E ardhmja e Milinkovic në stolin e Kukësit është në dyshim. Trajneri serb konfirmoi se këtë të martë do takohet me presidentin Gjici, në një takim ku ndoshta mund t’i paraqesë edhe dorëheqjen.

“ Nesër do kem një takim me presidentin, do diskutojmë do flasim dhe do marrim një vendim. Më vjen keq sepse përgjegjës për këto rezultate të dobëta jam unë. Ashtu si presidenti edhe ne si ekip si lojtarë si staf bashkë me tifozët prisnim që të ngushtonimin diferencën me Skënderbeun, por gabuam. Do marrim një vendim në të mirën e skuadrës, pasi i rëndësishëm është Kukësi si ekip”.

I pyetur nëse lojtarët e Kukësit janë në krahun e tij, Milinkovic u përgjigj:

“ Unë besoj që lojtarët luajnë për ekipin, nuk kanë pse të luajnë për mua apo për ndonjë person tjetër. Megjithatë gabimet janë të shumta dhe kjo duhet pranuar”.

Sipas burimeve që vinë nga Zeqir Ymeri në përfundim të sfidës ndaj Partizanit, trajneri Milinkovic u ka komunikuar futbollistëve të tij dorëheqjen në dhomat e zhveshjes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top