Abissnet Superiore

Milinkovic pret Allën dhe dy përforcime

Mladen Milinkovic ka patur mundësinë të testojë për herë të parë lojtarët e tij në miqësoren me Dinamon. Fitore 2-1 me debutimin me gol të Shtubinës dhe Kale me trajnerin serb që ka mbetur i kënaqur mbi të gjitha nga serioziteti që kanë shfaqur lojtarët në dispozicion, me Bakajn që ka spikatur në ndeshjen e tij të parë me fanellën e bluve. Trajneri vlerëson blerjet e fundit, por ndërkohë paralajmëron se ende nuk e konsideron grupin të plotë, Kukësi ka nevojë edhe për pak prekje për të qenë aty ku duhet.

“Skuadra ende nuk është e plotë por shpresoj që deri në 15 gusht të kemi plotësuar të gjitha pozicionet pasi duam edhe një ose dy lojtarë, por të mirë, me kualitet në nivelin e Bakajt apo Aliev. Kështu do të kemi mundësi zgjedhje pasi kur luan për Superkupën, Kupën dhe Kampionatin duhet të kesh të paktën 16-17 lojtarë të të njëjtit nivel. Na duhet një lojtar i mirë në mbrojtje,. një tjetër në mesfushë dhe pastaj mendoj se do të jemi në rregull”.

Për sa i përket mbrojtjes mbetet ende në rend të ditës cështja Alla, me mbrojtësin që është larguar ndërsa Kukësin që pretendon se është nën kontratë. Për sa i përket aspektit sportiv nuk diskutohet, Milinkovic e pret me krahë hapur një lojtar të nivelit të tij.

“Të shohim se cfarë do të ndodhë në ditët e ardhshme Do ta preferoja në skuadër pasi e njeh mirë lojën e Kukësit,. Jemi në kontakt me të dhe të shohim se cfarë do të ndodhë”.

Milinkovic shpreson që ta ketë skuadrën në gjendjen e duhur për sfidën e Superkupës, ku do të kërkojë trofeun e parë sezonal përballë Tiranës. për sa i përket kampionatit objekvi mbetet titulli, Milinkovic respekton punën e parardhësit Gjoka dhe ecurinë e tij pa humbje, por është pragmatist, ato që vlejnë vërtet janë trofetë.

“Do të isha i kënaqur të humbisja 3 apo 4 ndeshje dhe të mbyllja kampionatin në vend të parë. Sigurisht që statistikat janë të rëndësishme, dhe kjo është një gjë e mirë, por njerëzit mbajnë mend vetëm titujt. Megjithatë, Nuk them se ecuria pa humbje nuk është e rëndëssihme dhe e përgëzoj trajnerin e mëparshëm për këtë arritje të madhe, pasi është dicka vërtet e madhe kur luan gjithë sezonin pa humbur”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency