Bundesliga

Werder Bremen, Milot Rashica merr çmimin “Lojtari i sezonit”

Werder Bremeni i dorëzoi Milot Rashicës çmimin “Lojtari i sezonit 2018/19” para mijëra fansave në “Ditën e Tifozëve”. Sulmuesi i përfaqësues së Kosovës, i njohur me nofkën “Raketa” në mesin e mbështetësve të Werderit, ka spikatur me performancën e tij gjatë sezonit të kaluar.

9 golat e shënuar në Bundesligë ndaj skuadrave të tilla si Augsburg, Leverkusen, Mainz, Leipzig etj. (në të gjitha rastet kur ka shënuar Rashica Werderi ka fituar), e bënë 23-vjeçarin një nga lojtarët më të rrezikshëm në Bundesligë. Dr Hubertus Hess-Grunewald, i cili prezantoi çmimin, u zbuloi tifozëve një bisedë më ndihmëstrajnerin Tim Borowski, gjatë ndërprerjes dimërore, që kishte të bënte me Rashicën:

“Në atë kohë, Rashica po kalonte një moment të keq dhe Tim na tha: prisni derisa të shënojë një ose dy gola dhe atëherë ai do të shpërthejë. Dhe kjo është saktësisht ajo që ndodhi.”

Ekziston një arsye pse trajneri Florian Kohfeldt tha gjatë përgatitjeve parasezonale se kundërshtarët e Werderit kanë frikë nga kosovari. Në fund të fundit, “Raketa” dëshiron të arrijë edhe më shumë, kjo është arsyeja pse ai po punon maksimalisht te Bremeni.

Rashica është në kërkim të përmirësimit të rekordit të tij prej 14 golash të shënuar në total gjatë sezonit të kaluar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency