Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Minifutboll/ Eliminuan Spanjën, Marca i bën jehonë kombëtares së Shqipërisë

Arritja e Shqipërisë në minifutboll duket se nuk ka lënë gjurmë vetëm brenda kufijve shqiptar. Kuqezinjtë me shumë mund ia dolën që për herë të parë të kalonin fazën e grupeve dhe të shkojnë në gjysmëfinale. Pas testeve ndaj Luksemburgut, Rumanisë dhe Spanjës.

Dhe është pikërisht media e famshme spanjolle, Marca, ajo që ka shkruar për Shqipërinë. Që për të mbërritur te katër më të mirat e kontinentit duhet të mposhtte dhe kombëtaren iberike me rezultatin 2-1.

Lexo edhe:

Spanja luajti gjithçka për gjithçka ndaj Shqipërisë, në një ndeshje të ekuilibruar, dhe me lojë të mirë panë se si iu iku mundësia dhe u mundën 2-1. Megjithatë, Spanja e mbylli ndeshjen me kokën lart dhe largohen nga kampionati Europian me një përvojë të mrekullueshme“, shkruante ndër të tjera Marca.

Për Shqipërinë rrugëtimi vijon dhe të shtunën kanë takimin gjysmëfinal përballë Gjeorgjisë, sfidë të cilën do të mund ta ndiqni në Supersport 1 nga ora 18:00.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...