UFC

Miocic mposht Cormier dhe konfirmohet ndoshta më i madhi i historisë për peshat e rënda

Stipe Miocic mposhti Daniel Cormier me vendim unanim të jurisë në një duel prej pesë raundesh të shtunën në mbrëmje në UFC, duke mbrojtur titullin për peshat e rënda dhe kompletuar një trilogji fantastike mes dy luftëtarëve.

Miocic (20 fitore dhe 3 humbje) triumfoi me pikë 49-46, 49-46 dhe 48-47, për t’u konfirmuar ndoshta më i miri i peshave të rënda në historinë e UFC.

Miocic e shënjestroi Cormier me një goditje të fortë në syrin e tij të majtë, në fund të raundin të tretë, me amerikanin që u detyrua të luftonte në dy raundet e mbetyra me vetëm një sy funksional në ngjarjen kryesore të UFC 252, në kompleksin UFC APEX, në Las Vegas.

“Nuk mund të shoh asgjë me syrin tim të majtë. Shoh vetëm errësirë,” – tha Cormier. Ai u dërgua në spital në përfundim të duelit, për të marrë ndihmën e duhur mjekësore. 41-vjeçari Cormier është një ish-kampion me dy divizione dhe tashmë ka stampuar statusin e tij si një nga luftëtarët më të mëdhenj në historinë e UFC-së.

Cormier ishte zotuar se do të tërhiqej pas duelit të së shtunës. Ai tha se i qëndronte vendimit të tij për të dalë në pension. Amerikani kishte fituar luftën e parë mes të dyve, por dështoi në dy të tjerat.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency