Rusi 2018

Miqësore, barazojnë Rusia dhe Japonia, fiton Maroku

Përfundoi në barazim 1-1 sfida miqësore e zhvilluar në Kazan mes Rusisë vendase dhe Iranit. Dueli mes dy përfaqësueseve që do të marrin pjesë në Botërorin e vitit të ardhshëm, Rusia si vend organizator ndërsa Irani ishte skuadra e parë që preu një biletë në zonën aziatike, nuk nxorri fitues. Fillimisht kaluan miqtë në avantazh me golin e njeriut të shtëpisë, lojtarit të Rubin Kazan Sardar Azmoun, por 16 minuta përpara fundit Rusia vendosi baraspeshën falë sulmuesit të Zenitit, Dmitri Poloz.

Në sfidat e tjera miqësore Japonia e kualifikuar tashmë në Botëror bëri surprizën duke barazuar 3-3 ndaj Haitit edhe pse ishte super-favorite për ta fituar takimin, ndërsa nuk zhgënjeu Maroku që mposhti 3-1 Korenë e Jugut.

To Top