Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Miqësore brenda grupit, formacionet si do e luajë Kombëtarja testin në “Niko Dovana”

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit dotë zhvillojë një ndeshje test brenda grupit të “kuqezinjve” në “Niko Dovana” sot në orën 18:00

Skuadra e grumbulluar është e ndarë në dy grupe, me ndeshjen që do të zhvillohet si një provë përpa takimeve të Nations League kundër Islandës në transfertë dhe Izraelit në shtëpi si dhe miqësoren ndaj Estonisë në shtëpi. Ja si janë ndarë në grupe djemtë e Kombëtares për këtë test.

Formacionet:

Uniforma e badhë: Selmani, Mihaj, Kumbulla, Gjimshiti, Hysaj, Hoxhalari, Ramadani, Rrapaj, Bajrami, Uzuni, Balaj.

Stol: Mitaj, Kalaj, Toci

Uniforma e kuqe: Berisha, Balliu, Ismajli, Dermaku, Veseli, Lenjani, Kraja, Abrashi, Çcekiçi, Cikalleshi, Seferi.

Stol: Adrian Bajrami, Haveri, Dobra, Kastrati.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...