Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Miqësore/ “Poker” i Vllaznisë, Memelli debuton me fitore

Vllaznia po zhvillon një fazë përgatitore në Bosnje (21 qershor-3 korrrik) në kuadër të përgatitjeve për duelin e turit të parë në Conference League. Shorti vendosi skuadrën shkodrane përballë Linfield FC nga Irlanda e Veriut.

Ndeshja e parë do të zhvillohet me 13 korrik (19:45), në “National Football Stadium” , në Belfast, Irlandë e Veriut. Takimi i kthimit do të luhet me 20 korrik në “Loro Boriçi”.

Lexo edhe:

Migen Memelli ka regjistruar sot sfidën e parë si trajneri i kuqebluve. Vllaznia u përball me boshnjakët e HNK Medjugorje. Miqësore të cilën e fitoi me rezultatin e pastër 4-0.

Memelli e nisi ndeshjen me këtë formacion: Qarri, Stojanovic, Juric, Cheshmedjiev, Smajli, Hakaj (kapiteni), Alivoda, Boshnjaku, Çoba, Mala dhe Balaj.

Mehdi Çoba dhe Bekim Balaj shënuan për Vllazninë në pjesën e parë. Me shkodranët që kompletuan suksesin me “poker” falë golave të Kevin Dodajt dhe Darko Dodev në fraksionin e dytë të takimit.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...