Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Miqësoret e ditës/ Fitojnë Laçi, Egnatia, Dinamo dhe Flamurtari

Katër ekipe të Superiores, kanë zhvilluar takime miqësore ditën e sotme. Laçi mposhti 4-0 Kastriotin, përballje ku Vasil Shkurtaj realizoi një dygolësh, ndërkohë që shënoi edhe Serxho Ujka me penallti.

Sfidë me gola ishte edhe ajo mes Egnatias dhe Luzit. Djemtë e Shpëtim Duros, triumfuan 4-2 falë golave të Abdurrahman Fangajt, Jurgen Goxhajt, brazilianit Joel dhe Skerdilajd Levendit.

Kukësi nuk shkoi më shumë se barazimi i bardhë 0-0 ndaj Drenicës, kuqezinjve që garojnë në elitën e futbollit dardan, ndërsa Dinamo mposhti Teutën. 18 herë kampionët e Shqipërisë, fituan 1-2 falë golave të Indrit Prodanit dhe brazilianit Da Silva.

Ndërkohë, golin e bregdetarëve e realizoi mbrojtësi Artan Jazxhi. Feston edhe Flamurtari në derbin ndaj Labërisë. Kuqezinjtë fituan 1-0 falë golit të brazilianit Matheus Iacovelli.

Miqësoret e sotme

Laçi-Kastrioti 4-0 (Shkurtaj 2x, Ujka pen)
Egnatia-Luzi 4-2 (Fangaj, Goxha, Joel, Levendi / Dushaj, Merdini)
Kukësi-Drenica 0-0
Teuta-Dinamo 1-2 (Jazxhi/ Prodani, Da Silva)
Flamurtari-Labëria 1-0 (Iacovelli)

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....