Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Miqësoret/ Gol shqiptar te Legia, Karrica eviton humbjen e Rijekës

Legia e Varshavës zhvilloi miqësoren e radhës ditën e sotme. Ekipi polak u mposht 2-3 nga Motor Lublin. Ernest Muçi dhe Lirim Kastrati e nisën sfidën si titullarë, teksa sulmuesi i Kosovës realizoi golin e parë të ndeshjes në minutën e 12-të.

Ekipi ku bën pjesë edhe Jurgen Çelhaka, luajti me një lojtar më pak në 30 minutat e fundit të ndeshjes. Rrugën e rrjetës e ka gjetur edhe Bernard Karrica, sulmuesi i Shqipërisë U21.

21-vjeçari realizoi golin e barazimit për Rijekën në miqësoren kundër sllovenëve të Bravos. Karrica dërgoi topin në rrjetë pesë minuta përpara fundit, duke evituar humbjen e skuadrës kroate.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...