Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Miqësorja, Kukësi dhe Teuta në “paqe”

Teuta dhe Kukqsi kryqëzuan rrugët në një miqësore të zhvilluar në Ohër edhe pse stërviten vetëm pak etra larg njëra tjetrës. Dy skuadrat e Kategorisë Superiore që ndodhen prej disa ditësh në vendin fqinjë, u përballën në kompleksin stërvitor në një 90 minutësh jo shumë intensiv, me qëllimin për të fituar sa më shpejt kondicionin fizik dhe atletik në prag të një sezoni të gjatë. 1-1 përfundoi 90 minutëshi mes kapionëve dhe skuadrës durrsake. Dy debutues arritën të gjenin rrugën e rrjetës në këtë duel. Ishte Ndriçim Shtubina që në minutën e 10 arriti të kalonte në avantazh verilindoirët. Sulmuesi shkodran që u bashkua me Kukësin gjatë merkatos së verës zhvilloi një ndeshje pozitive. 10 minuta nga fundi i takimit, NIjaz Lena, i cili gjithashtu u bashikua me Teutën gjatë kësaj vere, shndërroi në gol një penallti të fituar në minutën e 80. Ajo që ra në sy ishte krijimi i shumë rasteve nga të dyja skuadrat dhe finalizimi i dobët por ekipet janë ende në fazë kolaudimi dhe deri në mesin e shtatorit kur nis edhe sezoni i ri, Magani e MIlinkovic kanë ende kohë në dispozicion për të kolauduar skuadrat e tyre.

Lajme të tjera

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...

Futboll

Zero gola në dy paraqitjet e tij të para zyrtare, ku përfshihet edhe humbja në gjysmëfinalen e Superkupës Së Arabisë Saudite. Ndikimi i pranisë...