Kategoria Superiore

Mirel Josa: Brazimi i merituar, pika nuk i vlejti kujt

Në lidhjen direkte me emisionin “Gol pas Goli”, trajneri i Kukësit, Mirel Josa, duke analizuar ndeshje tha se barazimi ishte i drejtë.

“Teuta, për mendimin tim iu përshtat më mirë terrenit në pjesën e parë, nuk na lanë të luanim poshtë. Ata bënë presing dhe ne bëmë sulme sporadike, dolëm 3-4 herë përpara. E pësuam me penallti. Në pjesën e dytë ndryshuam lojën komplet. Më vjen keq që e pësuam golin e Bregut për naivitet. Me një pas nga 40 metra të mbetet Gruda aty dhe të mos e fitosh topin! Pastaj u hap loja, ndryshuam lojën.
Barazimi, i drejtë: “Nëse do të ishim më bashkëpunues, mund ta mbyllnim ndeshjen. Do të fitonim me rastin e Ibraimit, por edhe do ta humbnim ndeshjen në rastin e shtyllës së Vilës. Barazimi është i merituar, por nuk kishim ardhur për një pikë. Barazimi nuk u bën mirë ekipeve. Sulmet nuk duhet t’i bëjmë me nxitim, ky është problemi ynë”.

Ndryshimi i rreshtimit: “I kërkova skuadrës të luajë me logjikë, kaluam më 4-4-2 dhe 4-1-4-1. Mesfushorët e qendrës punuan mirë. Eze është finalizuar dhe kontaktin me topin nuk e ka të mirë, duhej futur Ibraimi dhe Gashi në lojë.”
Eze para Ibraimi? “Me thënë të drejtën, nuk kisha besim fare. Ibraimi ka pasur një dëmtim dhe u mor vesh me të. Kaq ishte.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency