Kupa e Shqipërisë

Mirel Josa, trajner i rekordeve, lë pas Zihni Gjinalin

Mirel Josa e nis me rekord përvojën e tij të tretë në krye të Vllaznisë. Trajnerit tiranas i mjaftuan vetëm pak javë për të hyrë në histori si trajneri shqiptar me më shumë trofe.

Në dy eksperiencat e para te kuqeblutë nuk kishte mundur të fitonte diçka, por e bën në të tretën, duke I shtuar palmaeresit të tij trofenë e 12-të, duke e shndërruar më të titulluarin e historisë. E ndante këtë rekord me Zihni Gjinalin, tani mund të krenohet për faktin se mbetet i pakonkurrueshëm në këtë statistikë: 5 kampionate, 4 Kupa dhe 3 Superkupa, duke lënë pas Zihni Gjinalin (11 trofe).

 

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency