Europa League

Mision i pamundur për Feronikelin, eliminohet edhe Shkëndija e Tetovës

Skuadra e Feronikelit nuk ia del të realizojë përmbysjen e madhe ndaj Slovan Bratislavës, duke pësuar disfatë edhe në takimin e kthimit të luajtur në “Vadil Vokrri” të Prishtinës. Kampionia e Kosovës u mund 0-2 dhe me rezultat të përgjithshëm 5-1 i thotë lamtumirë Europa League-s në raundit  dytë.

Sllovakët e zhbllokuan rezultatit që në minutën e 19-të me anë të D Marcos, ndërsa pa u mbushur 10 minuta lojë nga pjesa e dytë Holman thelloi diferencën, duke vulosur përfundimisht eliminimin e Feronikelit. Kujtojmë që ekipi i drejtuar nga Zekirija Ramadani e nisi aventurën europiane që në paraeliminatoret e Championsit, ndërsa në raundin e parë u eliminua nga TNS e Uellsit.

Të njëjtin fat si Feronileki pati edhe Shkëndija e Tetovës, që në këtë sezon zhgënjeu totalisht në paraqitjet europiane. Kuqezinjtë barazuan 1-1 ndaj Dudelange në transfertë, duke u larguar nga kompeticioni me shifra të përgjithshme 3-2. Delgado zhbllokoi takimin në favor të skuadrës luksemburgase në minutën e 78-të, ndërsa 5 minuta para përfundimit të kohës së rregullt Musliu mori kartonin e dytë të verdhë e rrjedhimisht të kuqin.

Në minutën e dytë shtesë B. Ibrahimi barazoi rezultatin, por nuk pati më kohë për një tjetër gol të kuqezinjve, që do ta çonte takimin në shtesë. Madje dy lojtarë të tjerë të Shkëndijës, Nafiu dhe B. Ibrahimi u ndëshkuan me kartonë të kuq. Skuadra e Qatip Osmanit e mbylli takimin me 8 futbollistë dhe me një barazim që nuk mjaftoi për të avancuar më tej.

 

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency