Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Misioni Superiore, AF Elbasani prezanton dy afrimet nga Partizani e Vllaznia

AF Elbasani po zhvillon një merkato cilësore dhe është një nga skuadrat favorite për ngjitjen në Superiore.

Nën drejtimin e trajnerit Nevil Dede janë vendosur emra me eksperiencë të madhe në futbollin shqiptar.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AF Elbasani (@afelbasani)

Gjatë ditës së sotme, AF Elbasani ka prezantuar afrimet e Bruno Telushit, ish-kapiteni i Partizanit, dhe Ardit Hoxhajt, sulmuesit nga Vlora.

Mesfushori vlonjat, i cili fitoi dy tituj kampionë me “Demat”, do të mbajë veshur fanellën verdheblu sezonin e ardhshëm.

Lexo edhe:

Një kampion, për ‘ushtrinë’ tonë”, lexohet në videon e prezantimit të 32-vjeçarit si futbollisti më i ri i Elbasanit.

Telushi ka luajtur me skuadra si Flamurtari, Partizani, Kukësi dhe Egnatia në Shqipëri. Ndërkohë që ka provuar disa aventura në Itali (Entella), Kroaci (Slaven Belupo) dhe Azerbajxhan (Neftchi Baku).

Edhe Ardit Hoxhaj është zyrtarizuar si futbollist i Elbasanit. 29-vjeçari ishte pjesë e Vllaznisë në tri sezonet e fundit.

Hoxhaj ka një eksperiencë të madhe, pasi ka veshur më parë fanellat e Flamurtarit, Skënderbeut, Bylisit, Korabit, Luftëtarit, Himarës dhe Ferizajt në Kosovë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...