Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Misioni Superiore, Flamurtari prezanton dy goditjet e radhës

Flamurtari vazhdon të përforcohet. Kuqezinjtë kanë si objektiv rikthimin në Superiore dhe drejtuesit vazhdojnë të sigurojnë afrime për trajnerin Emiliano Çela.

Klubi nga Vlora ka njoftuar përforcimin e sulmit me shërbimet e Alexandre Di Estefano. 30-vjeçari brazilian vjen nga Customs Utd, skuadër e divizionit të dytë në Tajlandë.

Ai ka luajtur më parë edhe me skuadra të tjera tajlandeze, ndërkohë që përveçse në vendlindje, ka provuar disa aventura në Korenë e Jugut dhe Japoni.

Në Vlorë është rikthyer Fjoralb Deliu, i cili luan si qendërmbrojtës dhe mesfushor “shkatërrues”. Ai ka dalë nga moshat e Flamurtarit, teksa ka luajtur edhe me Tiranën, Strugën, Kastriotin, Labërinë dhe Orikun.

Tani, 26-vjeçari rikthehet në shtëpi me misionin për të ndihmuar skuadrën e zemrës në realizimit të objektivit Superiore.

Flamurtari ka siguruar më parë shërbimet e emrave si Fabio Hasa, Eni Imami, Aleksa Mrdja, Aldo Teqja, Elvi Berisha, Antonio Ilieski dhe Silvio Zogaj.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...