Kategoria Superiore

Misioni titull, Skënderbeu ka aleat kalendarin

Skënderbeu do të ketë përpara një kalendar disi të favorshëm pasi në harkun e pak ditëve do të presë në shtëpi dy skuadra që luajnë për mbijetesë, Lacin në mesjavë dhe Lushnjen në fundjavë. Dy sfida që për formacionin e Ilir Dajës duken të kalueshme për vetë formën që kanë treguar si dhe diferencat në përbërje krahasuar me rivalët që do të kenë përballë.

Mungesa e Enis Gavazajt nuk pritet të ndjehet në këto duele, duke qënë se alternativat janë po aq cilësore sa mesfushori nga Prizreni. Megjithatë ka një faktor të cilit trajneri kryeqytetas i bardhekuqve i druhet, nënvlerësimit të kudërshtarit për më tepër që në Korçë kanë nisur që tani të mendojnë për sfidën e 19 tetorit në Elbasan Arena me Partizanin e Beogradit. Klubi ka nxjerrë biletat në shitje në një sfidë që dashje pa dashje kalon konceptin e një ndeshjeje futbolli. Një sinjal negativ Skënderbeu e dha pas rikthimit nga Kievi ku luajti si i barabartë me Dinamon vendase, duke u ndalur në Kamës nga skuadra e rikthyer në superiore.

Pikërisht një surprizë të tillë të pakëndshme trajneri Daja kërkon të evitojë dhe ndaj Lacit në mesjavë e Lushnjes në fundjavë kërkohet përqendrim maksimal, pasi objektivi kryesor është rikthimi i titullit në Korçë. Laci dhe Lushnja vlejnë po aq sa Partizani i Beogradit dhe hapat fals janë të ndaluar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency