Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Mitchel Langerak kaloi te Levante

Aventurë e re në Spanjë për ish portierin e Borussias së Dortmundit Mitchel Langerak. Australiani la përfundmisht Shtutgartin për tu transferuar në Primera Division. Gardiani i përfaqësues së kangurëve ka firmosur një kontratë 2-vjecare me Levanten pasi te klubi nga Valencia i është premtuar vendi i titullarit në formacion.

Lajme të tjera

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Futboll

Riyad Mahrez ishte një nga lojtarët që braktisi Europën për Arabinë Saudite. Në verën e vitit 2023, sulmuesi u largua nga Manchester City dhe...