Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Mjaftojnë 10 mln €, Interi në sulm për “raketën” e Kombëtares

Interi kërkon një kanadez për krahun e djathtë, synohet edhe Taremi në janar
Interi kërkon një kanadez për krahun e djathtë, synohet edhe Taremi në janar

Interi e ka seriozisht për Tajon Buchanan. Anësori i krahut të djathtë po bën një sezon shumë të mirë me Club Brugge dhe zikaltrit kanë nisur nga puna për ta transferuar në verë.

Drejtori sportiv, Piero Ausilio, ka pasur një takim me agjencinë që menaxhon kanadezin pak ditë më parë.

24-vjeçari u transferua janarin e kaluar te kampionët e Belgjikës. Ai numëron 24 ndeshje me kombëtaren e Kanadasë.

LEXO EDHE:

  1. Humbi qetësinë ndaj Berardit, pezullim dhe gjobë për Kumbullën
  2. “Më vjen turp, ky është momenti më i keq i futbollit spanjoll”
  3. Kupa e Shqipërisë njeh dy gjysmëfinalistet e para, nuk ka surpriza
  4. Një spanjoll pasuesi i Contes, do të bindë Kane të rinovojë

Klubi belg synon të përfitojë 10 deri në 12 milionë euro nga shitja e Buchanan, të cilin Interi e do për të zëvendësuar holandezin Denzel Dumfries.

Anësori i djathtë kërkohet nga disa klube të Premier League dhe italianët duan ta shesin për të rregulluar disi edhe bilancet financiare.

Lajme të tjera

Champions League

Paris Saint Germain u mposht 2-3 në përballjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës në “parkun e Princave”, megjithatë trajneri Luis...

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...

Champions League

Borussia e Dortmundit në gjysmëfinale të Championsit. Skuadra gjermani bëri mrekullinë në ndeshjen e kthimit ndaj Atleticos së Madridit, të cilin e mposhti 4-2,...