Eredivisie

PSV-së i mjafton goli i Lozanos ndaj Exelsior, Ajaxi mposht 2-4 Rodan

PSV Eindhoven vazhdon rrugëtimit drej titullit të 24-t kampion në Eredivisie, duke mposhtur minimalisht Exelsior në “Philips Stadion”. Edhe pse kishte përballë një kundërshtar relativisht të dobët, skuadra që drejtohet nga Philip Cocu u mjaftua vetëm me golin e Lonzanos, që u shënua në pjesën e parë.

Fitores së PSV-së Ajaxi iu kundërpërgjigj duke mposhtur 4-2 Rodan në transfertë, ku spikati Huntelaar me dygolësh, ndërkohë që më parë për “harkëtarët” kishin shënuar van de Beek dhe Ziyech. Për Rodan shënuan Gustafson dhe Vancamp. Diferenca mes PSV-së dhe Ajaxit mbetet 7 pikë

Twente pësoi një humbe të rëndë 0-4 në shtëpi me Alkmarin, që 3 golat e fundit i realizoi brenda 4 minutave në fund të takimit. Breda shkatërroi 6-1 Heracles, ndërsa Willem II iu imponua 3-0 Venlo.

Rikthehet te fitorja pas një serie të gjatë barazimesh Utrechti, që shënoi vetëm një gol në portën e Spartës së Roterdamit, skuadër që mbyll klasifikimin e Eredivisie me vetëm 14 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency