Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Mjafton një gol dhe në Bernabeu ndodhin gjëra të paimagjinueshme”, Kroos: Nuk dorëzohemi kurrë!

Në një intervistë për “El Pais”, mesfushori i Real Madrid, Toni Kroos flet për magjinë e një stadiumi si Santiago Bernabeu dhe mënyrën se si mjafton një gol për të ndezur atmosferën dhe për të përmbysur kundërshtarët. Gjermani shprehet se ndjehet  mjaft komod me një si Luka Modric dhe se me kroatin kuptohen me anë të gjuhës së trupit.

“Përmbysjet? Ka të bëjë shumë aspekti psikologjik, e kemi bërë shumë herë dhe besimi rritet. E dimë që nëse tregohemi të duruar, ndeshja do të na japë mundësi, shokët e mi luajnë me këtë mentalitet. Këtu Real nuk dorëzohemi kurrë dhe gjithmonë luajmë me idenë se do të fitojmë.

Lexo edhe:

Rivalët tanë e dinë shumë mirë këtë dhe e dinë se ne do të kthehemi edhe nëse jemi duke humbur, derisa arbitri të mbyllë ndeshjen, ne do të luftojmë. Në sezonin e kaluar kemi arritur shumë përmbysje, një gol dhe ndryshonte gjithçka, madje edhe kundër rivalëve të fortë. Një gol dhe në Bernabeu ndihet presioni, këtu në këtë stadium ndodhin gjëra të paimagjinueshme.

Raporti me Modric? Është një raport i shkëlqyer dhe në fushë tentojmë t’i japim siguri njëri-tjetrit. Nëse kam mësuar diçka në këto vite është se për të luajtur mirë duhet të ndihesh i sigurt, nuk ka rrugë tjetër. Dhe me Modric ndihem shumë i sigurt, e kuptojmë njëri-tjetrin nga gjuha e trupit”, u shpreh Kross.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...