Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Mjafton një zile”, Ancelotti zbulon bisedën me Toni Kroos

Teksa theksoi se Reali i Madridit do të refuzojë ftesën e FIFA-s për të marrë pjesë në Botërorin për Klube 2025, që do të organizohet verën e ardhshme, Carlo Ancelotti u ndal edhe te Toni Kroos.

34-vjeçari vendosi t’i jepte fund aventurës me Realin e Madridit. Eksperiencë të cilën e mbylli mrekullisht bukur duke fituar Champions League, për herë të gjashtë në karrierë.

Lexo edhe:

Mesfushori i madh gjerman do të tërhiqet nga futbolli aktiv pas përfundimit të Euro 2024 me Gjermaninë. Pavarësisht se gëzon formë të mirë dhe klasi që ka i lejon të luajë edhe disa vite në nivele të larta.

Gjithsesi, vetë futbollisti prej kohësh e kishte shprehur dëshirën për t’u tërhequr si kampion, diçka që gjermanët kanë kurajën dhe guximin ta bëjnë. Edhe Philipp Lahm veproi njësoj vite më parë.

Ia kam thënë Tonit. Nëse ndryshon mendje, ndoshta gjatë muajve të ardhshëm, mjafton të më bëjë një telefonatë dhe ia nisim sërish nga e para”, u shpreh Ancelotti.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...