Kategoria Superiore

Mjafton vetëm 1 pikë, por Luftëtari mund të shpëtojë edhe…

Fitorja ndaj Kukësit rikthen qetësinë në Gjirokastër pasi Luftëtari është vetëm një hap larg mbijetesës. Gjirokastritët pas suksesit ndaj verilindorëve ruajtën diferencën prej 5 pikësh me Kastriotin e vendit të 9-të, duke u shkëputur nga Tirana me 3 pikë. Në një situatë të tillë 3 javë përpara mbylljes së edicionit bluzinjtë favorizohen edhe nga kalendari, që i sheh në avantazh me dy rivalët, nisur dhe nga fakti që në javën e 34-t do të marrin fitoren e radhës, duke qënë se përballë kanë Kamzën e skualifikuar nga kampionati. Një tre pikësh shumë i rëndësishëm pasi dy ndjekësit në garën e mbijetesës Tirana dhe Kastrioti do të përballen me njëra-tjetrën.

Në rast se bardheblutë marrin minimalisht një pikë atëherë llogaritë e mbijetesës për Luftëtarin mbyllen dy javë përpara fundit të edicionit, pasi diferenca me Kastriotin do të thellohej në të paktën 7 pikë. Në rastin e kundërt, nëse Kastrioti fiton me Tiranën atëherë gjirokastritëve u nevojitet vetëm një pikë në dy javët e mbetura për të siguruar qëndrimin mes më të mirëve. Në javët pasardhëse kalendari rezervon transfertën e Korçës dhe sfidën në shtëpi me Partizanin, dy rivalë të cilëve u ka marrë fitoren këtë edicion. Për këtë arsye fitorja ndaj Kukësit ishte një detyrim pasi formacioni i drejtuar nga Julian Ahmataj është vetëm një hap larg arritjes së objektivit, pavarësisht se trajneri bën thirrje për përqendrim pasi asgjë nuk ka përfunduar ende.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency