Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Mkhitaryan humb finalen e parë, Inzaghi shpreson për të dytën

Inter 'me sytë' nga Mkhitaryan
Inter 'me sytë' nga Mkhitaryan

Heinrikh Mkhitaryan nuk do të luajë në finalen e Kupës së Italisë. Mesfushori armen, që u dëmtua në derbin e Champions Leagues ndaj Milanit, iu nënshtrua ekzaminimeve mjekësore, ku u vërejt një dëmtim muskulor në kofshën e majtë.

Gjendja e tij do të monitorohet në ditët e ardhshme, megjthatë është konfirmuar tashmë q ëfinalen e parë, atë ndaj Fiorentinës më 24 maj në Kupën e Italisë, armeni do ta shohë nga tribuna.

Lexo edhe:

Ndërkohë stafi mjekësor dhe vetë Mkhitaryan do të bëjnë maksimumin për t’u rikuperuar për finalen e madhe të Champions League, atë ndaj Manchester City-t më 10 qershor në Stamboll.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...