La Liga

Modriç: Kemi vënë bast për largimin e Cristiano Ronaldos

Mesfushori i Realit të Madridit, Luka Modriç ka dhënë një intervistë për francezen L’Equipe, ku ka folur mbi të gjitha për largimin befasues të Cristiano Ronaldos dhe trajnerit Zinedine Zidane, pasi fituan 3 Champions radhazi.

Kapiteni i Kroacisë pranoi se largimi i të dyve ka qenë një befasi e madhe, jo vetëm për të, por për të gjithë ambientin madrilen, për më tepër, pas triumfit në Champions.

“Largimi i Zidane ishte një befasi e madhe për ne. I Ronaldos gjithashtu. Kur dëgjuam thashethemet për largimin e Cristianos, filluam të vëmë baste me njëri-tjetrin, që nuk do të largohet, pasi ishim të bindur që do të mbetej në Madrid. Megjithatë zgjedhjet e jetës së tij, ka të drejtë t’i bëjë vetëm ai dhe askush tjetër”, deklaroi kroati.

Luka Modriç ka qenë gjithmonë një lojtar i jashtëzakonshëm, nga më të mirët në llojin e tij, si në nivel klubesh, ashtu edhe me kombëtaren kroate, por ndryshe nga portugezi, ka qenë larg vëmendjes mediatike.

“Ka qenë një zgjidhje e imja, që të mbetem larg vëmendjes së medias, pasi kështu më pëlqen. Ronaldo është një tjetër nivel futbollisti dhe normal që do të jetë në qendër të vëmendjes”, tha Luka Modriç.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency