La Liga

Modric ndryshon mendje, gati të rinovojë me Realin

Deri pak kohë më parë ishte i vendosur për të kërkuar largimin nga Reali i Madridit, por duket se kroati Luka Modric ka ndryshuar mendje. Nënkampioni i botë dhe lojtari më i mirë i “Rusi 2018” mendon ta mbyllë karrierën te Reali i Madridit.

Të paktën kështu shkruan e përditshmja spanjolle “AS”, që në analizën e saj i mëshon faktin që “fitimi i Topit të Artë e ka bërë të kuptojë dimensionin e klubit më të rëndësishëm në botë”.

Edhe familja e tij këmbëngul për të vazhduar që të jetojë në Spanjë.

Marrëveshja aktuale mes shoqërisë “merengues” dhe kroatit përfundon në vitin 2020, kur lojtari do të ketë mbushur 34 vjeç.

President Florentino Perez ka lënë të kuptohet se mund t’ia zgjatë marrëveshjen edhe për dy vite të tjera, që do të thotë se Modric praktikisht do ta mbyllte karrierën te Reali, duke hedhur përfundimisht poshtë mundësinë e transferimit në Serinë A tek Interi.

Luka Modric iu bashkua Realit në fillim të sezonit 2012-2013 nga Tottenhami. Me fanellën e bardhë ka fituar 4 Champions, 4 Botërorë Klubesh, 3 Superkupa të Europës, 1 La Liga, 1 Kupë të Mbretit dhe 2 Superkupa të Spanjës.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency