Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Modric: S’e di pse u tërhoqëm me Shqipërinë, kundër Italisë, ndeshje vendimtare

Mesfushori dhe kapiteni i Kroacisë, Luka Modric, ka komentuar barazimin e hidhur 2-2 ndaj Shqipërisë në ndeshjen e dytë të Kampionatit Evropian:

“Në pjesën e parë nuk ishim kurrkund, hymë keq në ndeshje dhe ata shënuan atë gol. Ishte e vështirë për të luajtur. Në pjesën e dytë trajneri bëri disa ndryshime dhe ishte shumë mirë deri në pesë minutat e fundit, pastaj nuk e dimë pse ne u tërhoqëm dhe i lamë ata të na krijonin dy raste kaosi dhe shënuan një gol.

Lexo edhe: 

Në zonën mikse Modric shtoi:

“Nuk kemi zgjidhje tjetër, duhet të mposhtim Italinë. Mund ta bëjmë nëse luajmë si në pjesën e dytë kundër Shqipërisë. Gjithashtu do të jetë shumë e vështirë kundër Italisë: ata janë të fortë dhe skuadër e mirorganizuar, me një trajner të shkëlqyeshëm. E dinim që ndeshja kundër të kaltërve do të ishte vendimtare.”

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....