Lajme

Modric shpallet Topi i Artë i Botërorit, nderohen edhe Mbappe e Courtois

Është Luka Modric Topi i Artë i Botërorit. Pavarsisht humbjes së Kroacisë në finalen ndaj  Francës, mesfushori i Realit të Madridit është zgjedhur nga FIFA si lojtari më i mirë i kompeticionit që u zhvillua në Rusi duke lënë pas kapitenin e Belgjikës Eden Hazard dhe sulmuesin e Francës Antoine Griezmann. Lojtari i ri më  i mirë i Botërorit nuk mund të ishte askush tjetër përveç se Kylian Mbapp,autori i 4 golave në këtë Kupë Bote. Ndërkohë falë paraqitjes së tij mbresëlënëse sidomos në çerekfinalen ndaj Brazilit Thibaut Courtois numri 1 i Belgjikës është fitoi çmimin e portierit më të mirë të Botërorit. Spanja edhe pse zhgënjeu në këtë Kupë Bote fitoi çmimin e skuadrës fair play. Harry Kane me 6 golat e tij u shpall golashënuesi më i mirë i Botërorit i ndjekur nga Lukaku, Mbappe e Griezmann me 4, ndërkohë që sulmuesi i Atleticos së Madridit dhe i përfaqësueses franceze u shpall nga FIFA lojtari më i mirë i finales.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
3Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
4Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
5Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
6Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
7Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
8Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
9Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
10Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
11Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
12Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
13Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
14Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
15Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
16Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
17Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
18Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
19Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency