Serie A

Moggi këshillon Juven: Shite De Ligt, ja me cilin duhet zëvendësuar

Luciano Moggi rikthehet të flasë për futbollin dhe e bën duke këshilluar Juventusin mbi rrugën që duhet të ndjekë gjatë merkatos së verës.

Ish drejtuesi famëkeq i bardhezinjve ka deklaruar se do të preferonte shitjen e Mathijs De Ligt dhe nuk ka ngurruar të sugjerojë zëvendësuesit.

“Problemi i Juventusit është se vetëm shumë pak lojtarë kanë treg dhe për momentin ka interes për De Ligt. Unë do ta shisja pa u menduar dy herë për 70 milionë euro dhe ato para do t’i investoja për të sjellë lojtarë si Bremer e Koulibaly. Me këta të dy mbrojtja do të forcohej ndjeshëm”, tha Moggi.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Atletico Madrid
1
1
0
0
3
0
+3
3
3Real Betis
1
1
0
0
3
0
+3
3
4Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
5Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
6Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
7Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
8Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
9Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
10Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
11Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
12Mallorca
1
0
1
0
0
0
0
1
13Athletic Club
1
0
1
0
0
0
0
1
14Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
15Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
16Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
17Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
18Elche
1
0
0
1
0
3
-3
0
19Getafe
1
0
0
1
0
3
-3
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency