Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Moggi zbulon të ardhmen e Contes: Është afër këtij klubi!

E ardhmja e Antonio Contes është një nga dilemat më të mëdha në Itali. Juventus, Milan, por edhe Napoli synojnë që sezonin e ardhshëm të bashkëpunojnë me trajnerin nga Lecce. Mirëpo, në “Pole-Position”, duket Napoli.

Të paktën këtë e konfirmon ish-drejtori i Juventus, Luciano Moggi. Ky i fundit, theksoi se ka komunikuar me njerëz pranë Contes të cilët e kanë siguruar se 54-vjeçari do të jetë në krye të napoletanëve sezonin e ardhshëm.

Lexo edhe: 

“Mendoj se kandidatët e vërtetë për rolin e trajnerit te Napoli janë Conte dhe Italiano. Megjithatë, nga ajo që kam kuptuar nga bisedat me njerëz afër Contes, mendoj se ai është më pranë për të marrë Napolin.

Besoj se Juventus e ka mbyllur me Thiago Mottan dhe Milani është i fokusuar në tregun jashtë Italisë. Ndaj Napoli besoj është i avantazhuar për Conten me De Laurentiis që vërtet mund të nervozoj shumë persona, por di të punojë shumë mirë. Duhet të ketë diçka interesante për Napolin e sezonit të ardhshëm pasi në këtë aktualin gaboj gjithçka”, u shpreh Moggi.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...