FA Cup

Mohamed Salah mban në ankth Liverpoolin për finalen e Championsit

Ankth për gjendjen fizike të Mohamed Salah dy javë para finales së Ligës së Kampionëve kundër Realit të Madridit. Sulmuesi egjiptian u dëmtua gjatë finales së “FA Cup” kundër Chelsea-t, sapo kishte kaluar gjysmë ore lojë. “Faraoni” u rrëzua përtokë, duke kërkuar ndërhyrjen e mjekëve, që tentuan t’i masazhonin pjesën e brendshme të kofshës së djathtë për disa minuta, po në fund ngriti “flamurin e bardhë”, duke pranuar zëvendësimin.

Në vend të Salah, që u përqafua nga Klopp kur u largua nga fusha, hyri Diogo Jota. “The Reds” presim me ankth rezultatet e ekzaminimeve mjekësore që do të kryhen në orët në vijim për të kuptuar shkallën e dëmtimit.

Duket se sulmuesi ka një problem muskulor dhe mungesa e tij në finalen e Championsit do të ishte problem shumë i madh për Liverpoolin.

Salah deri tani rezulton të jetë golashënuesi më i mirë i Premier League-s. Në total, në këtë sezon, ka shënuar 30 gola dhe ka 16 pasime vendimtare në 48 ndeshjet e luajtura, nga të cilat 8 gola dhe 2 asistime në Champions League.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency