Premier League

Moment i errët për Dele Alli, Mourinho e lë sërish jashtë ekipit

Fantazisti 24-vjeçar i Tottenhamit, Dele Alli po kalon momente vërtetë të vështira në karrierën e tij, pasi mbrëmjen e sotme është lënë sërish jashtë skuadrës nga trajneri Jose Mourinto.

Portugezi ka vendosur të mos e marrë fare me ekipin për përballjen ndaj Burnley-t, megjithëse mesfushori nuk ka asnjë dëmtim apo problem tjetër, ndërsa kjo është ndeshja e pestë që Dele Alli nuk arrin të gjejë një vend as në pankinën e “Spurs”.

Fantazisti anglez luajti vetëm ndeshjen e parë ndaj Evertonit dhe u aktivizua pak minuta ndaj Manchester United, në suksesin 1-6, ndërsa së fundi zbriti në fushë edhe rreth 15 minuta në ndeshjen ndaj Lask Linz në Europa League.

“Gjithmonë mirënjohës për mundësinë që të bëj atë që dua më shumë”, shkroi 24-vjeçari në tëitter, menjëherë pas aktivizimit ndaj Lask Linz, por nuk e mendoi se vetëm 4 ditë më vonë do të përfundonte sërish jashtë ekipit.

“Unë nuk jam i lodhur me Dele-n, pasi ai është një djalosh fantastik, por jam i lodhur me pyetjet për të. E kam thënë gjithmonë që unë dhe stafi im kemi në dorë vetëm 1% të vendimit për të aktivizuar apo jo një futbollit. 99% të shanseve dhe vendimit, e kanë vetë futbollistët. Ju e dini që ne nuk mbajmë dot më shumë se 8 futbollistë në pankinë dhe unë duhet të zgjedh ata që mund të na shërbejnë më mirë”, u shpreh Mourinho.

Dele Alli ka debutuar me Tottenhamin në vitin 2015 dhe gjatë 5 sezoneve të mëparshme ka luajtur 222 ndeshje e ka shënuar 62 gola, ndërsa këtë sezon ka luajtur vetëm 5 ndeshje e ka shënuar vetëm një gol.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency