Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Momente gazmore/ Sylvinho s’i kursehet Abrashit, “hakmerret” Cikalleshi (VIDEO)

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho.

Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për takimin ndaj Polonisë (27 mars). Eliminatoret e Euro 2024 do të nisin në transfertën e Varshavës.

Trajneri ka sjellë një energji pozitive. Shpresoj që kjo energji të na ndihmojë për të arritur një rezultat pozitiv në Poloni”, u shpreh Armand Duka, presidenti i FSHF-së.

Lexo edhe:

  1. Cikalleshi: Ndeshja më e vështirë me Poloninë, të mësojmë nga e shkuara
  2. “Pse sheh?” Mourinho sherr me presidentin e Lazios, Lotito: Po ti kush je?
  3. Ish-arbitri sulmon VAR-in: Vendosi ndeshjen Inter-Juve, duhet të mbajnë përgjegjësi
  4. “Xhaka është treguar fenomenal”, Arteta: I thashë se do të shënonte

Atmosfera e bukur dallohet edhe te lojtarët e Shqipërisë. Siç shihet në videon e mëposhtme, nuk kanë munguar momentet gazmore.

Në një moment, Sylvinho nuk e kurseu një ndërhyje të “ashpër” ndaj Amir Abrashit. Më pas erdhi edhe “hakmarrja”, me Sokol Cikalleshin që ia ktheu në të njëjtën monedhë trajnerit brazilian.

Mes palëve nuk munguan përqafimet, duke rritur entuziazmin dhe atmosferën fantastike që ekziston në kombëtaren shqiptare të futbollit.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...