Kosova

Momenti i “Dardanëve”, Kosova U21 mposht bindshëm Turqinë

Kosova U21 ka arritur të mposhtë bindshëm Turqinë, me rezultatin 3-1, mbrëmjen e sotme në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, në sfidën e vlefshme për eliminatoret e Europianit të kësaj grupmoshe.

“Dardanët” e të ardhmes zhbllokuan sfidën vetëm në minutat shtesë të pjesës së parë, me anë të Arbenit Xhemajlit, i cili aktivizohet me zviceranët e Xamax, por turqit reaguan që në fillim të pjesës së dytë, duke barazuar me Dervisoglu.

Megjithatë të besuarit e trajnerit Rafet Prekazi nuk u dorëzuan dhe rigjetën avantazhin në minutën e 72-të, pas golit të shënuar nga Mirlind Daku, ndërsa 5 minuta nga fundi, Lirim Kastrati vulosi suksesin.

Me këtë triumf, Kosova mori vendin e parë në grup, me 6 pikë në dy ndeshje, duke lënë pas Turqinë me 4 pikë në 3 ndeshje dhe Shqipërinë me 2 pikë në 3 ndeshje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency