Kupa e Frances

Monaco e Marseille kalojnë në turin tjetër, eliminohet Bordeaux

Monaco ka siguruar kalimin në fazën e 1/16-ave të Kupës së Francës, pasi triumfoi me rezultatin minimal 0-1 në transfertën ndaj Grenoble. Skuadrës nga principata franceze i mjaftoi një gol i sulmuesit malazez Stefan Jovetiç në minutën e 36’ për të avancuar në turin tjetër.

Bëri detyrën edhe klubi i Marseille, që triumfoi me rezultatin 0-2 në transfertën ndaj Auxurre. Dario Benedetto dhe Dieng shënuan për Marseille në pjesën e dytë dhe vulosën kualifikimin e skuadrës.

Zhgënjen sërish Nantes, që ndonëse shkarkoi trajnerin Domenech, u mposht me shifrat 2-4 nga Lens dhe i dha lamtumirën Kupës së Francës. Ndërkohë Toulouse dhe Montpellier ia dolën të triumfojnë të dyja 0-2 në transfertat përkatëse ndaj Srasbourg dhe Bordeaux, për të kaluar në turin tjetër.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency