Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Monaco hedh sytë nga Belotti

Largimi i mundshëm i Kylian Mbappe ka bërë që Monaco të rikthehet në merkato në kërkim të një sulmuesi. Alternativat për klubin nga principata për të zëvendësuar 18-vjeçarin janë tre, Diego Costa, Kasper Dolberg, dhe Andrea Belotti. Drejtuesit e Monaco vazhdojnë bisedimet me Torinon përsa i takon shumës që presidenti i granatave Cairo kërkon, pasi nuk duan të paguajnë klauzolën prej 100 milionë Eurosh. Klubi nga “Stade Louis II” për të arritur te italiani është gati të derdhë në arkat e Torinos shumën e 80 milionë Eurove plus bonuse.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kategoria Superiore

Në një lidhje direkte me emisionin “ELITE SHOW”, – çdo të hënë në SportNews (21:00) nën moderimin e Gjergji Stefës, drejtori sportiv i Skënderbeut,...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...