Ligue 1

Monaco kërkon të bindë Moutinhon që të rinovojë

Joao Moutinho, një nga lojtarët më interesantë në Europë, është në listën e futbollistëve që mund të largohen me parametër zero në fund të sezonit aktual. Fantazisti i Monacos ishte pranë rinovimit në dhjetor me klubin nga Principata, por zërat e merkatos rreth tij prishën bisedimet me drejtuesit të cilët tani kanë vendosur të rikthehen në tavolinë për të bindur portugezin të qëndrojë. 31-vjeçari ka një eksperiencë të madhe mbi supe dhe shihet si shumë i rëndësishëm për trajnerin Jardim ndaj dhe klubi po tenton ta bindë me një kontratë 3-vjeçare.

To Top