Ligue 1

Monaco largon Morenon, ia beson stolin ish-trajnerit të Bayernit

Klubi i Monacos ka vendosur të largojë trajnerin Robert Moreno, i cili e drejtoi ekipin në vetëm 13 ndeshje, për t’ia besuar këtë detyrë ish-teknikut të Bayernit, Niko Kovac. Spanjolli zbarkoi në Principatë më 28 dhjetor dhe shtatë muaj më vonë e la ekipin pasi kishte regjistruar shtatë fitore, dy barazime dhe katër humbje.

Bordi drejtues i Monacos, i udhëhequr nga drejtori i ri sportiv Paul Mitchell i grupit Red Bull, është në kërkim të një identiteti të ri dhe ka zgjedhur ta largojnë trajnerin katalan, i cili nuk korrespondon me idenë që ka. Në këtë rast, drejtuesit më të lartë, Dimitri Rybolovlev dhe Oleg Petrov, e kanë konsideruar Morenon njeriun e gabuar për menaxhimin e dhomave të zhveshjes së Monacos, për shkak të përvojës jo të mjaftueshme në pankinë.

Para pauzës së shkaktuar nga COVID-19, Monaco renditej e nënta në Ligue 1 e për rrjedhojë mbeti jashtë zonës Champions (në Francë u ndërpre përfundimisht kampionat dhe u mor për bazë renditja në atë moment. Po kështu, skuadra e Principatës u eliminua Saint Etienne në fazat me eliminim të drejtpërdrejtë në Kupën e Francës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency