Ligue 1

Monaco përmbys Nanten dhe “blindon” vendin e dytë

Monaco konfirmohet forcë e dytë në kampionatin francez, teksa arriti të mposhtte 2-1 ekipin e Nantes. Vendasit vinin në këtë përballje si favoritë, por takimi nisi jo mirë për ta. Në minutën e 32-të skuadra nga Principata e pa veten në disavantazh, pasi Thomasson shënoi një gol shumë të bukur nga distanca.

Menjëherë pas këtij momenti, Monaco u hodh në sulm, duke e mbyllur kundërshtarin në portën e tij. Përmbysja erdhi në harkun kohor të tre minutave. Në të 42-ën Radamel Falcao riktheu ekuilibrat në rezultat. Pas sulmuesit kolumbian ishte radha e portugezit Rony Lopez, i cili me një të majtë potente mposhti sërish poriterin Tatarusanu.

Përpjekjet e Nantes ishin të padobishme në pjesën e dytë, sepse Monaco arriti të rezistonte deri në vërshëllimin përfundimtare të arbitrit, duke rrëmbyer tri pikët dhe blinduar vendin e dytë në renditje dhe tashmë e gjithë vëmendja është për sfidën e javës së ardhshme kundër PSG.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency