Ligue 1

Monaco s’del dot nga kriza, e mund lehtësisht Lyoni

As Tierry Henry nuk mund ta nxjerrë nga kriza Monacon. Skuadra nga Principata u mposht 3-0 nga Lyoni në transfertë dhe mbetet e parafundit në Ligue 1, me 13 pikë, pozicion që askush nuk e kishte menduar në fillim të sezonit për këtë skuadër.

Gjithçka funksionoi keq për formacion e Henry, që golin e parë e pësoi që në minutën e 6-të, me autor Aouar. Në minutën e 34-rt, “ylli” i Lyonit, Fekhir, realizoi të dytin, por nuk do të përfundonte me kaq. Sikur të mos mjaftonte pësimi i dy golave, në fillim të pjesës së dytë Golovin u ndëshkua me karton të kuq, për t‘ia bërë edhe më thjeshtë fitoren ekipit të Lyonit. Në minutën e 59-të, Mendy realizoi edhe të tretin për të besuarit e trajnerit Bruno Genesio.

Më këtë fitore Lyoni i merr vendin e tretë Montpellier, me vetëm 3 pikë më pak se Lille. Ligue 1 kryesohet nga PSG me 44 pikë, 14 fitore dhe vetëm 2 barazime.

 

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency