Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Montella bën provat anti-Napoli, risi me Bonuccin

Milani vijon përgatitjet për sfidën e të shtunës në mbrëmje, përballë Napolit. Kuqezinjtë do të luajnë shansin e fundit për të treguar se mund të përballen me ekipet e kreut, por edhe për të mos e thelluar edhe më shumë diferencën me zonën Champions.

Trajneri Montella po punon shumë, veçanërisht në repartin e mbrojtjes, ku kuqezinjtë kanë vuajtur shumë dhe për më tepër do të ketë përballë një sulm vrastar si ai i Napolit. Tekniku i Milanit ka përgatitur një surprizë edhe për futbollistin më në formë të napolitanëve, Lorenzo Insignen, teksa i ka rezervuar një markim special.

Në rreshtimin 3-4-3, të Montellës, bie në sy aktivizimi i Bonuccit si mbrojtës i djathtë, pikërisht në zonën ku qarkullon Insigne. Kjo zgjedhje e Montellës, duket se bëhet për të minimizuar dëmet nga krahu i majtë i sulmit napolitan, por edhe për t’i dhënë Bonuccit më shumë mundësi të luajë me topin dhe të nisë kundërsulme.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...