Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Montella beson: I kemi armët për t’i bërë keq Napolit

Vincenzo Montella është optimist. Trajneri i Milanit e di që skuadrën e tij e pret një ndeshjë shumë e vështirë në San Paolo përballë Napolit të Sarrit, por aeroplani beson te forca e kuqezinjëve dhe ka bindjen se Milani i tij mund të marrë rezultat përballë të kaltërve.

“ Po gjejmë identitetin tonë, pavarsisht rezultateve. Vimë nga dy transferta në të cilat kemi fituar me lehtësi. Për fat të keq në mes kanë qenë dy sfida ndaj dy skuadrave që kanë dominuar futbollin italian në 6 vitet e fundit, fillimisht kishim përballë Juventusin ndërsa tashmë do të sfidojmë Napolin, skuadrën që luan futbollin më të bukur në Europë, për ne kjo gjë duhet të jetë një motivim plus. Duhet të mos e lejojmë Napolin të ketë gjatë gjithë kohës, kontrollin e topit. Besoj se i kemi armët për tu bërë keq. Formacioni? Calhanoglu ka pësuar një tërheqje duhet ta vlerësojmë gjëndjen e tij”.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...