Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Montella, derbi shansi i fundit, Milani mendon për Conten

E ardhmja e Vincenzo Montellas në stolin e Milanit vendoset në derbin e Madoninës. Në 15 Tetor kuqezinjtë sfidojnë Interin dhe në rast të një tjetër rezultati negativ,aventurës së trajnerit Italian te 7-herë kampionët e Europës mund ti vijë fundi.

Fassone dhe Mirabelli dy drejtuesit e Milanit e konfirmuan Montellën pas humbjes ndaj Romës e dyta rradhazi në kampionat për Milanin, megjithatë për ish trajnerin e Fiorentinës dhe Sampdorias derbi është shansi i fundit për të ruajtur pozicionin e tij. Një humbje ndaj Interit do të sillte shkarkimin e Montellës, me Milanin që mund tia besojë stolin ish mesfushorit Gennaro Gatusso deri në fund të sezonit, me shpresën se verën e ardhshme drejtimin e skuadrës mund ta marrë Antonio Conte.

Ish tekniku i Juventusit e ka shprehur shpesh dëshirën e tij për tu rikthyer në Itali dhe nuk do të ishte aspak çudi që trajneri aktual i Chelsea-it, të marrë drejtimin e Milanit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....