Ligue 1

Montpellier i merr pikën Lilles në transfertë, “buzëqesh” PSG

Lille ndalet pas dy fitoreve radhazi, duke konfirmuar problemet që ka në shtëpi në këtë vit 2021, ku ka fituar vetëm 3 nga 8 ndeshje të zhvilluara në stadiumin e saj. Montepllier ia doli të frenonte kryesuesit e kampionatit në një barazim 1-1, duke e dërguar në 15 numrin e ndeshjeve radhazi pa humbje në të gjitha kompeticionet.

Sfida nisi me emocione, e megjithëse Lille ishte më kërkuese, golin e shënoi Montepllier. Asisti i Labord u shfrytëzua nga Delort, që e dërgoi në rrjetë. I 12-ti në këtë kampionat për sulmuesin.

Vendasit nuk gjetën dot një kundërpërgjigje në pjesën e parë, ndërkohë që e filluan shumë mirë segmentin e dytë, duke i shkuar pranë golit me një diagonale të Andre, që u përplas në shtyllë. Lille vazhdoi të ngulmonte dhe e gjeti barazimin 5 minuta para fundit. Luiz Araujo, i aktivizuar në pjesën e dytë, u tregua i përsosur, duke e dërguar topin pas krahëve të, deri në atë momente, të pathyeshmit Omlin. Pavarësisht sulmit përfundimtar të vendasve, nuk pati më ndryshim rezultati. Lille shkon në kuotën e 70 pikëve dhe do të vijojë të kryesojë edhe në fund të kësaj jave të 33-të, pavarësisht se si do të dalin rezultatet e tre rivalëve, PSG, Monaco e Lyon.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency