Serie B

Monza blen golshënuesin e kampionatit kroat, pritet edhe braziliani Carlos Augusto

Monza e Silvio Berlusconit dhe Adriano Gallianit siguroi ngjitjen në Serinë B këtë sezon, por nuk ka ndërmend të rrijë gjatë aty dhe ka filluar përforcimet në merkato, për t’u ngjitur në elitën e futbollit italian.

Kështu sot ka mbërritur në Milano sulmuesi kroat Mirko Maric, i cili udhëtoi me avionin personal të presidentit të Monzës Silvio Berlusconi dhe pasdite do të kryejë vizitat mjekësore, para se të hedhë firmën mbi kontratë.

Sulmuesi shkëlqeu me Osijekun këtë sezon, duke u shpallur golshënues me plot 20 të tillë të shënuar dhe 6 asiste, ndërsa klubi italian ka paguar plot 4.5 milionë euro për të blerë kartonin e 24-vjeçarit.

“Maric është një futbollist shumë teknik, që luan me të majtën dhe mund të bëjë si sulmuesin e parë ashtu edhe të dytin. Është një futbollist që lëviz mirë mes linjave dhe është shumë i fortë në luftën në ajër, ndaj shpresojmë që të ketë sukses ashtu si gjithë të tjerët që kemi afruar deri tani”, deklaroi Drejtori Sportiv i Monzës, Antonelli, në momentin e mbërritjes së sulmuesit.

Objektivi i radhës i klubit në pronësi të ish kryeministrit italian Silvio Berlusconi, është mbrojtësi 21-vjeçar brazilian Carlos Augusto, i cili është pjesë e Corinthias, por do të ishte një vlerë e shtuar për Monzën dhe do të rriste ndjeshëm shanset e kësaj skuadre për t’u ngjitur menjëherë në Serinë A.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency