Merkato

Monza, e papërmbajtshme, arrin marrëveshjen me Interin për mesfushorin 26-vjeçar

Monza po befason me lëvizjet e saj në merkato. Trajnerit Giovanni Stroppa po i vihen në dispozicion elementë shumë të rëndësishëm dhe të tjerë i janë premtuar. Drejtuesit e klubit bardhekuq janë fokusuar veçanërisht te mesfusha me dy emra të qarkuar në listën e drejtorit sportiv Antonelli: Stefano Sensi dhe Matteo Pessina.

Në takimin që u zhvillua sot në selinë e Interit, klubi zikaltër dhe Monza arritën një marrëveshje për huazimin e Stefano Sensit për një sezon. 26-vjeçari, që sapo ka përfunduar përvojën te Sampdoria, po i huazuar, duhet të vendosë shumë shpejt për këtë propozim.

Adriano Galliani dhe drejtori sportiv Antonelli vazhdojnë të bëjnë presion për Matteo Pessinan. Mesfushori pëlqehet nga drejtuesit e Monzas.

Në darkën e mbrëmshme mes drejtuesve të Monzas dhe të Atalantas u fol edhe për kartonin e Pessinas. Klubi bardhekuq ka tashmë “po”-në e mesfushorit 25-vjeçar, ndërsa për momentin nuk ka ende një marrëveshje mes dy klubeve.

 

Eventet Sportive në SuperSport

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency