Serie A

Monza firmos me sulmuesin e Napolit, shkon në 12 numri i futbollistëve të afruar këtë verë

Monza bën goditje e 12 në merkato, duke ndryshuar thuajse tërësisht formacionin që e ngjiti për herë të parë në Serinë A. Është tashmë e mbyllur marrëveshja për transferimin e sulmuesit Andrea Petagna te klubi nga Brianza.

Mediat italiane zbulojnë se marrëveshja me Napolin është arritur mbi bazën e huazimit për 2.5 milionë euro dhe detyrimit të blerjes për 10 milionë euro të tjera, plus 1.5 bonus, që e çon totalin në 14 milionë euro.

Andrea Petagna është sulmuesi i dytë që i shtohet organikës së Monzës gjatë merkatos së kësaj vere dhe pritet të formojë repartin bashkë me Gianluca Caprarin, i cili erdhi pak ditë më parë nga Verona.

Megjithatë merkatoja e klubit nuk mbyllet me kaq, pasi Adriano Galliani po punon për goditjen e 13, që do të jetë edhe qershia mbi tortë. Emri i preferuar është ai i Mauro Icardit, që ka dalë jashtë planeve të PSG-së, megjithatë Monza nuk mund t’i mbulojë të gjithë pagën argjentinasit, ndaj vijojnë negociatat.

Lista e lojtarëve të afruar nga Monza:
Portierë: Cragno dhe Sorrentino
Mbrojtës: Andrea Ranocchia, Carboni, Birindelli, Marlon
Mesfushorë: Sensi, Pessina, Filippo Ranocchia, Ëarren Bondo
Sulmues: Caprari, Petagna

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Bundesliga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Union Berlin
7
5
2
0
15
4
+11
17
2Borussia Dortmund
7
5
0
2
9
7
+2
15
3Freiburg
7
4
2
1
10
5
+5
14
4Hoffenheim
7
4
1
2
12
7
+5
13
5Bayern Munich
7
3
3
1
19
6
+13
12
6Borussia M'gladbach
7
3
3
1
10
5
+5
12
7Eintracht Frankfurt
7
3
2
2
14
13
+1
11
8Mainz 05
7
3
2
2
7
10
-3
11
9Koln
7
2
4
1
11
8
+3
10
10Werder Bremen
7
2
3
2
13
12
+1
9
11Augsburg
7
3
0
4
5
10
-5
9
12RB Leipzig
7
2
2
3
9
12
-3
8
13Hertha BSC
7
1
3
3
7
9
-2
6
14Schalke 04
7
1
3
3
8
14
-6
6
15Bayer Leverkusen
7
1
2
4
9
12
-3
5
16Stuttgart
7
0
5
2
7
10
-3
5
17Wolfsburg
7
1
2
4
5
12
-7
5
18Bochum
7
0
1
6
5
19
-14
1


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency