Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Monza nuk humb kohë, prezanton menjëherë trajnerin e ri

Monza ishte padyshim skuadra më e përfolur gjatë merkatos së verës, pasi thuajse rindërtoi nga fillimi skuadrën për të garuar denjësisht në Serinë A, por pavarësisht emrave, starti i sezonit ishte tërësisht për t’u harruar.

Pas 5 humbjesh radhazi, skuadra nuk shkoi dot përtej barazimit 1-1 në transfertën ndaj Lecces dhe Galliani humbi durimin, duke vendosur shkarkimin e Giovanni Stroppa-s, trajneri që ngjiti skuadrën nga Brianza për herë të parë në histori.

Ndonëse u përfolën shumë emra për pasuesin e Stroppës, Galliani ka vendosur t’ia besojë pankinën fillimisht ish-trajnerit të të rinjve të Monzës, Raffaele Palladino, i cili është që prej 2019-ës pjesë e stafit teknik të ekipit.

Palladino ka drejtuar stërvitjen pasditen e sotme dhe debutimin pritet ta bëjë në fundjavë përballë Juventusit. Mbetet të shihet nëse bëhet fjalë për një zgjidhje të përkohshme, apo Palladino do të luajë shanset e tij në stolin e Monzës.

Megjithatë në Itali duket se janë të bindur që Galliani e Berlusconi po studiojnë alternativa të tjera, për të bërë një tjetër ndryshim pas ndeshjes me Juven, kur edhe kampionati të ndërpritet për dy javë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...