Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Morata: Enrique me mbrojti kundër të gjithëve, duhet t’i kthej gjithçka ka bërë për mua!

Sulmuesi i Spanjës Alvaro Morata ka zbuluar se në momentet e tij më të vështira Luis Enrique ishte ndër të vetmit që besuan te ai dhe që e mbështetën.

Në një intervistë të dhënë për mediet spanjolle, lojtari i Atletico Madrid theksoi se tashmë ai ndjen që duhet t’i kthejë besimin trajnerit të përfaqësueses së vendit të tij.

“Luis Enrique më besoi në momentet më të vështira, jo vetëm në karrierën time, por edhe në jetën time personale. Ndjeja se kisha një vend të tërë kundër meje, ishte një situatë shumë e vështirë dhe ai më mbrojti kundër të gjithëve. E vetmja gjë që unë po përpiqem të bëj është t’i kthej atij besimin dhe gjithçka që ai ka bërë për mua.”-deklaroi Morata.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...